Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) ve bu kapsamda ülkemizde bulunan mevzuat gereğince tehlikeli madde ile iştirakte olan işletmeler (gönderen, alıcı, boşaltan, yükleyen, dolduran, paketleyen, taşıyıcı) miktar sınırlamasına bakılmaksızın Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi almak zorundadır. 

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi sahibi işletmelerden bir takvim yılı içerisinde net 50 ton ve üzeri tehlikeli madde ile iştirakte olanların Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti almaları gerekmektedir. 

"TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI KURULUŞLARININ YETKİLENDİRİLMESİ HAKKINDA YÖNERGE"  kapsamında 01.01.2018 tarihinden itibaren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşları tarafından verilmesi ve bu TMGDK 'ların Bakanlıktan yetki alması gerektiği mevzu bahis olmuştur. Bu kapsamda müşterilerimize hizmet vermeye devam edebilmek için İZMİR ADR TMGD TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI LTD. ŞTİ. unvanlı yeni firmamız kurulmuş olup, TMGDK olarak Ulaştırma Bakanlığından 29.12.2017 tarihinde yetki almıştır.

Firmanızın ihtiyacı olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hizmetinin verilmesi, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesinin Alınması ve TMGD Muafiyet Raporu Hazırlanması gibi faaliyetleri yürütmekteyiz.

TMGD Hizmetimiz kapsamında;

  • Tehlikeli maddelerin taşınmasında ADR hükümlerine uyulduğunun izlenmesi,
  • Araç ve ambalaj işaretlemeleri hakkında yönlendirme
  • Gerekli Eğitimlerin verilmesi/verdirilmesi,
  • Güvenlik Planlarının hazırlanması,
  • Yıllık Faaliyet Raporlarının Hazırlanarak Bakanlığa sunulması,
  • Kaza Raporlarının hazırlanması gibi faaliyetleri yürütülmektedir.

KATALOG

Aşağıda yer alan butona tıklayarak Pdf formatındaki kataloğumuzu indirebilirsiniz!

PDF Katalogu İndir

BİZE ULAŞIN

1004 Sokak No:1/P07 İnşaat Malzemeleri Satıcıları İş Merkezi B Blok Gıda Çarşısı, Yenişehir – İzmir
T : (0232) 457 50 21
F : (0232) 457 50 81